Podsumowanie 26. kolejki HAL-MONT Małopolskiej 5. Ligi

Victoria Jaworzno to pierwsza drużyna, która już teraz zapewniła sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Dla klubu z Jaworzna to wyjątkowy moment – wraca do 4. ligi po 15 latach przerwy. W 26. kolejce HAL-MONT Małopolskiej 5. Ligi organizowanej przez Małopolski ZPN w obu grupach padło wiele bramek, a liderzy nie zwalniają tempa w walce o pierwsze miejsca.

Grupa wschodnia

W czołówce obyło się bez niespodzianek. Zarówno Bruk-Bet Termalica II Nieciecza, jak i Wolania Wola Rzędzińska pewnie wygrały swoje spotkania i kontynuują walkę o najwyższe pozycje w tabeli. Rezerwy Termaliki rozbiły na wyjeździe Szreniawę Nowy Wiśnicz aż 5:0, a równie efektownie wyglądał występ Wolanii, która wygrała 5:1 z Jordanem Jordanów.

Cenne zwycięstwo odniosła KS Nowa Jastrząbka-Żukowice, która pokonała Polan Żabno 1:0. Dunajec Nowy Sącz wygrał z Kolejarzem Stróże 2:0, a Gród Podegrodzie pokonał AP Wisłę Czarny Dunajec 3:1.

Efektowne zwycięstwo zanotowała również Tarnovia Tarnów, która wygrała z Błyskawicą Proszówki 3:1. W Słopnicach Sokół Słopnice pokonał LKS Szaflary 3:2, natomiast spotkanie Turbacza Mszana DolnaPopradem Rytro zakończyło się remisem 1:1 i podziałem punktów.

Grupa zachodnia

Na zachodzie już teraz poznaliśmy zwycięzcę grupy. Victoria Jaworzno pokonała Jutrzenkę Giebułtów 3:2 i tym samym zapewniła sobie awans do wyższej ligi. Dla klubu z Jaworzna to wyjątkowy moment – Victoria wraca do 4. ligi po 15 latach przerwy.

W Krzeszowicach Świt rozbił Błękitnych Modlnica aż 5:1, notując jedno z najwyższych zwycięstw kolejki. Mimo porażki, drużyna z Modlnicy utrzymała drugie miejsce, ale straciła kolejne punkty do lidera.

Bardzo pewnie zagrało także Tempo Białka, które pokonało Radziszowiankę Radziszów 4:0. Dzięki temu zwycięstwu gospodarze pozostają blisko ścisłej czołówki tabeli.

Sześć bramek oglądali kibice w meczu Sokoła KocmyrzówOrłem Piaski Wielkie Kraków. Gospodarze wygrali 4:2 i umocnili się w górnej części tabeli. Na uwagę zasługuje również wyjazdowe zwycięstwo D&R Unii Oświęcim, która pokonała Kmitę Zabierzów 4:1.

Ważne punkty zdobył Orzeł Myślenice, który wygrał na wyjeździe z Brzeziną Osiek 2:0. Skromne, ale cenne zwycięstwo odniósł również KS Chełmek, pokonując Niwę Nowa Wieś 1:0.

Końcówka sezonu nabiera tempa, a sytuacja w obu grupach wciąż dostarcza wielu emocji. Wschód pozostaje areną rywalizacji dwóch rozpędzonych liderów, natomiast na zachodzie poznaliśmy już pierwszego beniaminka wyższej ligi.

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + dwanaście =